Oświetlenie progu, światło w dolnej pokrywie lusterka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • zygrfyt
    Classic
    • 2015
    • 6

    Oświetlenie progu, światło w dolnej pokrywie lusterka

    Zamieszczone przez AdamB
    Jakiego problemu??
    Mam pakiet basic, zawiera od wymiane oleju, ale ASO chce wymieniac olej wg. wskazan, a ja chce czesciej i jak to polaczyc :twisted:
  • Robertos1
    Classic
    • 2013
    • 23

    #2
    Oświetlenie progu, światło w dolnej pokrywie lusterka

    Witam forumowiczów,
    zauważyłem ostatnio, że oświetlenie umieszczone w dolnej pokrywie lusterek bocznych (w instrukcji nazywa się to "oświetlenie progu") czasami nie działa. W instrukcji jest napisane, że oświetlenie powinno działać zawsze:
    "Światło zaświeca się po odryglowaniu drzwi lub po otwarciu pokrywy bagażnika.
    Światło gaśnie po włączeniu zapłonu lub w czasie do 30 sekund od zamknięcia
    wszystkich drzwi i pokrywy bagażnika
    "
    Ja natomiast zauważyłem, że nie do końca tak jest. Zaobserwował może ktoś z Was takie samo zachowanie u siebie? Może jest jakaś zależność, np.: włączone światła do jazdy dziennej, oświetlenie progów nie działa?

    dzięki

    Komentarz

    • greg505
      L&K
      • 2013
      • 1239

      #3
      A sprawdzasz to w dzien? Wydaje mi sie ze czujnik swiatla nie uruchamia podswietlenia jezeli nie ma takiej potrzeby.
      Podswietlenie widze tylko wieczorem (w dzien nie zwracam uwagi na to), swiatla mam w pozycji AUTO
      Black magic

      Komentarz

      • Robertos1
        Classic
        • 2013
        • 23

        #4
        Niestety nie mam czujnika zmierzchowego. A z tym działaniem wydaje się to jednak "losowe", niezależnie czy światła dzienne czy mijania mam włączone. Więc coś nie do końca chyba jest poprawnie. Niby nie przeszkadza, ale jak ma się już świadomość, że nie jest tak jak być powinno to :evil:

        Komentarz

        • consul
          Classic
          • 2009
          • 33

          #5
          U mnie zapalają się po odryglowaniu centralnego, bez względu czy to dzień czy noc. Nie ma też znaczenia czy lusterka są złożone czy nie.
          A gasną zaraz po zaryglowaniu.
          Jesli zamknę drzwi ale nie zarygluję centralnego, (np w garażu) to świecą jeszcze przez dłuższą chwilę. Nie mierzyłem dokładnie.

          Komentarz

          • greg505
            L&K
            • 2013
            • 1239

            #6
            Rzeczywiscie swieca sie rowniez w dzien, podczas otwierania auta.
            Wczesniej nie zwracalem na to uwagi
            Black magic

            Komentarz

            • Przem78
              Rider
              • 2013
              • 561

              #7
              Zamieszczone przez consul
              U mnie zapalają się po odryglowaniu centralnego, bez względu czy to dzień czy noc. Nie ma też znaczenia czy lusterka są złożone czy nie.
              A gasną zaraz po zaryglowaniu.
              Jesli zamknę drzwi ale nie zarygluję centralnego, (np w garażu) to świecą jeszcze przez dłuższą chwilę. Nie mierzyłem dokładnie.
              Nie ma też znaczenia położenie włącznika świateł czy 0 czy auto podświetlenie lusterek działa tak samo.
              Pozdr. Przemek

              Komentarz

              • Robertos1
                Classic
                • 2013
                • 23

                #8
                Jednym słowem, wygląda na to, że czasami się coś po prostu "podwiesza", może jakiś błąd na komputerze. Po takiej sytuacji sprawa wraca do normy, dopiero po przekręceniu kluczyka w stacyjce.

                Komentarz

                • padero
                  Rider
                  • 2009
                  • 369
                  • Octavia III (5E3)
                  • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                  #9
                  Mi niestety ostatnio dwa razy sie zdarzylo, że po zamknięciu wogóle nie zgasło. Zgasło dopiero po dobrych kilku minutach (po powrocie ze sklepu ciagle sie swiecilo mimo iz drzwi byly zamkniete z pilota])po ponownym odryglowaniu drzwi zgasło na sekundę żeby po chwili zaświecić się znowu i o co tu chodzi?
                  Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                  Komentarz

                  • Robertos1
                    Classic
                    • 2013
                    • 23

                    #10
                    Znalazłem chyba jakąś zależność - po "dłuższym czasie" jazdy na światłach dziennych, podświetlenie progów nie działa. Spojrzę jeszcze dzisiaj, może nawet samo uruchomienie i wyłączenie silnika na światłach dziennych spowoduje niezapalenie podświetlenia.

                    P.S.
                    padero - może u Ciebie faktycznie jakiś błąd na komputerze.

                    Komentarz

                    • mac_aaron
                      Elegance
                      • 2012
                      • 984
                      • Octavia III (5E3)
                      • CJSA 1.8 TSI 180 KM

                      #11
                      Sprawdzajcie dobrze czy macie drzwi bagażnik domknięte.

                      Komentarz

                      • Robertos1
                        Classic
                        • 2013
                        • 23

                        #12
                        To prawda, tyle że w przypadku otwarcia/niedomknięcia np.: klapy bagażnika, oświetlenie progu w ogóle nie gaśnie.

                        Komentarz

                        • padero
                          Rider
                          • 2009
                          • 369
                          • Octavia III (5E3)
                          • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                          #13
                          Zamieszczone przez mac_aaron
                          Sprawdzajcie dobrze czy macie drzwi bagażnik domknięte.
                          Wlasnie u mnie jest jakby cos niedomkniete, bo gasnie po okolo 10 minutach od zamkniecia, tak jak w instrukcji gdy cos jest niedomkniete. Z drugiej strony jak jest cos niedomkniete to alarm powinien szczeknąć przy ryglowaniu z pilota i dzis znowu nie zgaslo :evil:
                          Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                          Komentarz

                          • dontak
                            Rider
                            • 2008
                            • 586
                            • Octavia III combi (5E5)
                            • DKZA 2.0 TSI 190 KM

                            #14
                            Zamieszczone przez padero
                            Z drugiej strony jak jest cos niedomkniete to alarm powinien szczeknąć przy ryglowaniu z pilota i dzis znowu nie zgaslo
                            U mnie jest tak że jeżeli jest coś niedomknięte to alarm nie "szczeknie" podczas ryglowania z pilota, tzn. słychać ryglowanie ale alarm się nie uzbraja. Dopiero jak zamknę wszystkie drzwi alarm się uzbraja tzn. "szczeknie"
                            OIII 1.2 TSI 105 KM

                            Komentarz

                            • padero
                              Rider
                              • 2009
                              • 369
                              • Octavia III (5E3)
                              • CHPA 1.4 TSI 140 KM

                              #15
                              Zamieszczone przez dontak
                              Zamieszczone przez padero
                              Z drugiej strony jak jest cos niedomkniete to alarm powinien szczeknąć przy ryglowaniu z pilota i dzis znowu nie zgaslo
                              U mnie jest tak że jeżeli jest coś niedomknięte to alarm nie "szczeknie" podczas ryglowania z pilota, tzn. słychać ryglowanie ale alarm się nie uzbraja. Dopiero jak zamknę wszystkie drzwi alarm się uzbraja tzn. "szczeknie"
                              U mnie szczeka, mam alarm dokladany.
                              Moja OIII: http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=69729

                              Komentarz

                              • Robertos1
                                Classic
                                • 2013
                                • 23

                                #16
                                No i moje przypuszczenie (Znalazłem chyba jakąś zależność - po "dłuższym czasie" jazdy na światłach dziennych, podświetlenie progów nie działa. Spojrzę jeszcze dzisiaj, może nawet samo uruchomienie i wyłączenie silnika na światłach dziennych spowoduje niezapalenie podświetlenia.) wzięło w łeb, niestety już teraz nie mam pomysłu, może to podświetlenie ma jakiś dodatkowy czujnik zmierzchowy? Może jakiś błąd w komputerze. Zgłoszę, chyba problem przy okazji jakieś wizyty w serwisie.

                                Komentarz

                                • TREI
                                  Ambiente
                                  • 2008
                                  • 176
                                  • Alfa Romeo
                                  • BUD 1.4 MPI 80 KM
                                  • CJZA 1.2 TSI 105 KM

                                  #17
                                  a moze zawiesza sie jakas krancówka od drzwi lub klapy. Niby jest wszystko zamknięte ale czujnik wskazuje niedomkniętą klape lub drzwi.

                                  Komentarz

                                  • Robertos1
                                    Classic
                                    • 2013
                                    • 23

                                    #18
                                    Być może TREI, bo analogi w działaniu żadnej nie mogę się doszukać, jedyne co przychodzi mi do głowy (oczywiście wychodząc z założenia, że wszystko jest sprawne) to tak jak pisałem wcześniej, osobny czujnik zmierzchowy, chociaż inni forumowicze pisali, że u nich działa zawsze i w dzień i w nocy.
                                    Zobaczę w najbliższym czasie co na to serwis.

                                    Komentarz

                                    Pracuję...